Урок мужності для курсантів
В рамках реалізації програми «Краєзнавчі подорожі з минулого в майбутнє» до відділу краєзнавства завітали курсанти морського коледжу Херсонської державної морської академії. Перша зустріч була присвячена подіям Другої світової війни і це не випадково, адже у березні-місяці область буде відзначати річницю визволення. Для молоді був проведений урок мужності, присвячений оборонним боям на Херсонщині у серпні – вересні 1941 року.
Оборона Херсона на Дніпрі в основному лягла на Дунайську військову флотилію, яка після боїв у Миколаїві зосередилась у Херсоні і в пониззі Дніпра. Головним завданням флотилії було не дати можливості німецько-фашистським військам форсувати Дніпро в районі Каховка – Гола Пристань.
Військова звитяга екіпажу Дунайської військової флотилії, мужність та патріотизм моряків, які протягом 41 дня стримували німецькі війська від наступу - найкращий приклад для наслідування молодим поколінням.
Не всі серед присутніх курсантів знали, що в нашому місті з 1936 по 1941 роки діяла Херсонська авіаційна школа. За ці короткі п’ять років із її стін вийшло приблизно 1300 інструкторів-пілотів. Якщо брати до уваги, що кожен із них навчив ще 10-12 льотчиків, то виходить, що Херсонська авіаційна школа підготувала для Військово-повітряних сил десятки тисяч молодих льотчиків, 20 випускників школи отримали звання Героїв Радянського Союзу. Дуже цікавим для курсантів був той факт, що серед чоловіків у цій школі навчалися і жінки, які літали не гірше за них, а іноді й краще. У роки Другої світової війни було створено три жіночі авіаполки. В кожному з них бились випускниці Херсонської авіаційної школи, а семеро з них удостоєні звання Героїв Радянського Союзу. Курсанти почули цікаві історії з життя таких видатних льотчиць, як Марія Доліна, Лариса Литвинова (Розанова) та Лідія Литвяк.
Півтора місяці Херсонщина оборонялася в 1941-му, довгих 30 місяців залишалася окупованою територією, більше п’яти місяців йшли кровопролитні визвольні бої в 1944-му – таким нелегким був шлях нашої області в Другій світовій війні. Дорогою ціною дісталася свобода, то ж цінуємо її і не забуваємо про ті важкі роки.