Головна Новини Визволення Херсона: дві дати в історії міста

Визволення Херсона: дві дати в історії міста

14.03.2024 12:19

13 березня 1944 року Херсон було звільнено від нацистів.

13 березня 2024 року говоримо про звільнення Херсона у ХХ та ХХІ століттях.

В рамках проєкту «Колоквіум із Гончарівкою» у співпраці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Херсонської міської ради відбулась онлайн-зустріч представників закладів загальної середньої освіти, науковців Херсонського державного університету, консультантів Центру професійного розвитку педагогів, співробітників бібліотеки ім. Олеся Гончара.

 «Херсон. Спротив окупації» - саме таку назву мав захід,  під час якого присутні провели історичні паралелі між 1944 та 2022 роками, говорили про спротив окупантам, зустрілися з упорядником книги «Літопис цивільного спротиву Херсона у вимірах повномасштабної агресії росії проти України у 2022 році» Олександром Черемісіним. познайомилися з авторами історій, що увійшли до збірки #історіїнескорених,

Перед учасниками зустрічі виступив доктор історичних наук, професор кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету Олександр Черемісін. Він розповів про процес створення книги, в якій подано 27 історій самовидців окупації Херсона у 2022 році. Це люди різних професій, які мають різні погляди, національність, віросповідання, але спільна біда та дух спротиву всіх об’єднало.

Свою особисту історію розповіла заступниця директора Херсонської гімназії № 6 Ірина Радецька. Жінку звинуватили в “тероризмі” та протягом дев’яти днів утримували в ізоляторі тимчасового тримання на вулиці Теплоенергетиків, 3 в Херсоні. Напередодні незаконного затримання Ірина прийшла до кабінету призначеного окупантами директора гімназії з навчальною гранатою. Каже, увірвався терпець дивитися на захоплений навчальний заклад, вислуховувати пропозиції та погрози щодо співпраці. 

Завідувачка відділу краєзнавства Херсонської ОУНБ ім.Олеся Гончара поділилася власними спогадами та фотографіями, зробленими в окупованому місті, розповіла про роботу рідної Гончарівки на інформаційному фронті.

Вчителі Херсонської гімназії № 2 Катерина Пархомова, Ганна Барська та Лілія Шевчук розповіли, як вдалося врятувати українські прапори та українські книжки, як проводили уроки в багатодітних родинах, як організовували благодійну допомогу і як чекають повернення дітей у мирний Херсон.

Педагогині Херсонської гімназії №1 Олена Кравчук та Тетяна Чехутьска поділилися власними спогадами, як навчали дітей по українській програмі в окупованому місті, як не пішли на співпрацю з «новою» владою, як трималися самі і підтримували своїх маленьких вихованців у такий непростий період життя.

Спогади, розповіді та віра в перемогу об’єднали сьогодні 156 педагогів та здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Херсона, жоден з яких не залишився байдужим.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031