Сьогодення авангарду

 

Сьогодення авангарду

 

В наш час авангардна течія торкнулася різних царин мистецтва (живопис, скульптура, архітектура, література, музика, кіно). Представниками авангарду на Херсонщині є члени Центру молодіжних ініціатив «Тотем», Стас Волязловський, В’ячеслав Машницький, Ольга Швець.
Саме футуризм був тим мистецтвом, яке проголосило себе здатним не тільки використовувати можливості нових технологій, а й органічно зливатися з ними. Перші футуристи (починаючи з італійців) надихалися науково-технічним прогресом, вітчизняні футуристи початку 20-го століття виспівували його в маніфестах і художніх творах. Саме тому мистецтво, яке у 21-му столітті зростається з новими інформаційними технологіями, повертає нас до творчості футуристів і надає футуризму нового звучання. У 2003 році був створений віртуальний музей футуризму.
Ідея створення віртуального музею футуризму обговорювалася в Херсоні протягом останніх десяти років. Відбувалися наукові конференції і виставки, проте через економічні і організаційні труднощі ця ідея досі не втілювалася. Унікальні матеріали, пов'язані з творчістю на півдні України футуристичної групи "Гілея" (брати Бурлюки, В.Хлебніков, О.Кручених, В.Маяковський, Б.Лівшиц, М.Ларіонов), які зберігаються в архівах музеїв і приватних колекціях, досі залишалися недоступними для широких кіл митців і мистецтвознавців. З розвитком інформаційних технологій з’явилась унікальна можливість втілити ідею музею футуризму та створити віртуальний музей - веб-сайт “Terra futura” (www.terra-futura.com).
Ініціаторами створення цього музею є команда Центру молодіжних ініціатив – «Тотем» на чолі з керівниками Оленою та Максом Афанас’євими. У віртуальному музеї містяться роботи футуристів групи «Гілея» та їх соратників херсонського періоду творчості. На цьому ж сайті разом з ретроспекцією творчості футуристів початку ХХ століття працює і галерея творчості сучасних художників.
Потім у членів організації «Тотем» виникла ідея проведення фестивалю сучасного мистецтва. який під різними назвами і з різними темами проходив і в Чорнянці, і в Херсоні, і навіть в Цюрупинську – в будиночку художниці Полини Райко. Тема і перша назва фестивалю - «Дідцебаба», який відбувся у 2002 році у селі Чорнянка. Це була «розвідка боєм» і перші спроби інтегрувати арт-об’єкти в середовище. Із року в рік Terra Futura організовує фестивалі з неординарними назвами та тематикою «Кара-Дере: похід на схід» (2003 р.). «Сільська утопія» (2004), «Ляльки долі» (2005), «Дивні речі»(2006).
Поетичні фестивалі та музично-поетичні вечори проводить Ольга Швець – херсонська поетеса, лідер творчого центру «Ведьмы неспящего града» та засновниця Всеукраїнського поетичного фестивалю «АН-Т-Р-Акт». Перший фестиваль «АН-Т-Р-Акт» відбувся 28 лютого-1 березня 2008 р. декламують свої вірші, беруть участь у конкурсах експромтів, поетичному слемі.
Приватний Музей Сучасного Мистецтва було створено 5 березня 2004 року в квартирі херсонського художника В'ячеслава Машницького. Музей находиться під патронажем Херсонського обласного благодійного фонду ім. Поліни Райко. В колекції Музею, поряд з творами художників, що працюють в актуальних напрямках сучасного мистецтва, представлені твори художників наївного мистецтва. Окрім постійно-діючої експозиції, в Музеї проводяться виставки, перформенси сучасних художників, презентації авторських проектів, конференції, благодійні акції

 

Календар подій

  1 23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031