ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ
Давні часи (до 1917 року)
ФОГЕЛЬ НАУМ ДАВИДОВИЧ
[1908-1980] |
Фогель Наум Давидович народився в с. Хорли Каланчацького району в сім'ї дрібного службовця. Після закінчення середньої школи працював вантажником в порту, робітником на різних заводах Одеси. Закінчив Одеський медичний інститут, працював лікарем.
Під час війни з білофінами, з Німеччиною (1941-1945 рр.) Н.Д. Фогель перебував в діючій армії. Нагороджений орденом Червоної Зірки та медалями.
Працюючи на посаді завідуючого неврологічним відділенням Херсонської обласної лікарні, обласним невропатологом, він здобув репутацію блискучого фахівця. З його ініціативи було створено, зокрема, службу санавіації для надання допомоги населенню віддалених районів Херсонщини.
Друкуватись почав Н.Д. Фогель у 1945 році – вірші, статті, нариси. У 1952 році в Одеському видавництві побачила світ його перша книга – повість "Крилата медицина".
У повістях "Крилата медицина", "Гіпнотрон професора Браїлова", а особливо в дилогії "Хірург Олексій Корепанов" привертає увагу гострота моральної проблематики, справді "скальпельний" психологічний аналіз, знання автором тих реалій дійсності, що стали першоматеріалом для творів.
"Капітан флагману", як і інші твори письменника, глибинно "пов'язаний" з Херсоном. Письменник любить свій край, у його книгах чимало прикмет, що вказують на точну адресу зображених подій. Він один з засновників обласного літературного об'єднання, роботу якого очолював тривалий час.
Фогель Наум Давидович - член Спілки письменників України з 1962 року.
Автор повістей "Крылатая медицина" (1952), "Гипнотрон профессора Ибраилова" (1962), романів "Хирург Алексей Корепанов" (1957), "Главный врач" (1966), "Капитан флагмана" (1977) та ряду нарисів.