Краєзнавчі читання "Херсонщина крізь століття: минуле, сучасне, майбутнє" відбулись
2 квітня на платформі Zoom пройшли краєзнавчі читання "Херсонщина крізь століття: минуле, сучасне, майбутнє", присвячені 80-річчю утворення Херсонської області.
Організаторами заходу виступили КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" (відповідальна особа – завідувачка відділу краєзнавства Оксана Токовило) і КЗ «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Херсонської міської ради (відповідальна особа – консультант центру Олена Майорихіна).
Учасниками краєзнавчих читань були запрошені спікери – представники рзних сфер діяльності та заступники директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти, педагоги-організатори, класні керівники, вчителі історії загальноосвітніх закладів міста Херсон.
Захід розпочався з невеличкого екскурсу від консультантів Центру Катерини Чихун та Олени Майорихіної, під час якого здійснили віртуальну подорож Херсонщиною від палеоліту до сьогодення.
Виступ кандидатки історичних наук, доцентки, завідувачки кафедри ХДУ Наталії Кузовової був присвячений питанню розвитку Херсонщини в період відновлення Незалежності України, викликам, що ставить перед нами сьогодення та війна (проблеми демографії, руйнування Каховської ГЕС) та історичному досвіду відновлення нашого краю.
Цікавою була розповідь Дементія Білого – краєзнавця, політолога, громадського активіста, голови Херсонської обласної організації Комітету виборців України. Він є безпосереднім учасником багатьох подій - Революції гідності, Майдану, мирних мітингів у Херсоні під час окупації. Дементій поділився особистими спогадами та історичними фактами щодо місця площи Свободи як майдану думок та подій у різні часи.
Завідувачка відділу краєзнавства Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара Оксана Токовило ознайомила присутніх з онлайн-проєктом "Херсонщина нескорена", який створено як інструмент меморіалізації подій російсько-української війни". Більш докладно розповіла про створені розділи та поділилась планами щодо подальшого розвитку онлайн-проєкту.
Соціальний педагог гімназії №20 Юлія Скачок розповіла про розвиток освіти в області на прикладі одного закладу загальної середньої освіти, запросила присутніх здійснити відеоекскурсію до народного музею історії Херсонської гімназії №20, створеного до повномасштабного вторгнення, розповіла про долю музею в знищеній рашистами гімназії.
Про відновлення і відбудову Херсонщини присутні говорили з громадським активістом, співзасновником і головою правління Херсонського благодійного фонду "Об'єднання", експертом з медіа, інформаційних технологій і кібербезпеки Юрієм Антощуком. Юрій розповів про вже зроблені напрацювання у цьому напрямку та закликав присутніх долучатися до різних ініціатив, інформація про які постійно оновлюється на Фейсбук-сторінці фонду "Об'єднання".
72 учасника зустрічі мали змогу поспілкуватися з науковцями і громадськими діячами та висловити власну точку зору щодо повоєнного відновлення міста та області. Дякуємо спікерам за змістовні доповіді, невтомну працю та бажання відродити рідну область та місто.