Незламний Херсон: від окупації до звільнення
Саме під такою назвою напередодні дня деокупації Херсона та правобережної частини Херсонської області пройшли онлайн-зустрічі з педагогами та представниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників, учнями 7-11 класів гімназії №2, загальноосвітніх шкіл №52 та №53. Учасниками заходу стало близько 190 осіб.
Майже рік тому, 11 листопада 2022 року всі світові шпальта облетіла новина про звільнення міста-героя Херсон. Звільнення, на яке містяни чекали більше восьми місяців. Більше восьми місяців страху, утисків, спротиву, боротьби, надії і, головне, віри у неодмінну перемогу і свободу!
На онлайн-зустрічах вибудовували хронологію подій від окупації до звільнення, про те як жив, боровся і у що вірив Херсон у ці блокадні місяці. Разом зі здобувачами освіти згадали перші хвилини повномасштабного вторгнення, найзапекліші бої поблизу Антонівського мосту, захід окупантів у місто, історію подвигу та загибелі оборонців Бузькового парку та перші цивільні втрати…
Передивилися відео про зародження мирного руху спротиву активістів «Жовтої стрічки» та разом з Артемом Петриком розібрали яким чином цей громадський спротив зірвав плани окупантів.
А ще разом з учасниками прослухали заворожуючу пісню-колискову учасників проєкту «Гайs» під назвою «Спи», автором другого куплету якої став херсонець Дмитро Лисюк. Саме він додав справжнього херсонського колориту пісні, оскільки у другому куплеті з’являються партизани під символічними назвами «Чорнобай» і «Горностай».
На онлайн-заході згадали як в окупації трансформувалося місто-герой, що з часом почало перетворюватися на зменшену копію радянського міста.
Їз гордістю та вдячністю розглядали світлини фотокореспондента медіаплатформи «Вгору» Олександра Корнякова, роботи якого увійшли до виставки-фотоісторії про жагу до свободи сміливих та безстрашних херсонців під назвою «Нескорений Херсон».
Разом з учасниками онлайн-заходу передивилися щасливі кадри звільненого міста, щемливі зустрічі, приїзд президента України, теплі обійми і сльози радості... Стратегія, яку вибудували українські військові, дозволила звільнили місто без руйнувань, змусивши ворога тікати.
Особливі емоції у присутніх викликали поезії Михайла Олійника та сюжет, присвячений спогадам воїнів ЗСУ та їх враженням від зустрічі з дітьми Херсона, а також впевнені мудрі слова про обов’язкове звільнення лівобережжя Херсонщини та всієї України. Адже Херсонщина – це два береги, але душа одна:
І буде ще в світі диво,
І будуть прекрасні миті,
З’єднає наш Правий з Лівим
Дорога найкраща в світі!
Наприкінці заходу співробітник Гончарівки закликала учасників освітнього процесу доєднатися до флешмобу обласної наукової бібліотеки ім. О. Гончара #ЄдинаВільнаХерсонщина .