Як херсонці новорічні свята відзначали
Напередодні новорічних свят ми вирішили поговорити про традиції святкування, які існували понад 100 років. У всі часи головним атрибутом цього свята завжди було гарне хвойне дерево – ялинка. Вже на початку XX століття в Херсоні напередодні Нового року та Різдва Христового різні благодійні товариства, а також просто багаті городяни, що бажали виступити в ролі меценатів, влаштовували святкові ялинки для дітей, які не мали належного достатку. Їм дарували солодкі подарунки, зимові пальта, шапки, теплий одяг, взуття.
А щоб отримати більш цінні призи, херсонці заздалегідь готувалися до маскарадів. Адже на балах власники найкращих костюмів отримували золоті жетони, діамантові кулони, срібні сервізи, камінні годинники. На одному з таких вечорів організаторів настільки вразив костюм "Болонки", що вони вирішили подарувати їй золотий браслет. Власниця костюма примудрилася зробити його з паперу, надавши йому вигляду густої, білої шевелюри, що охоплювала струнку красиву фігуру маски...
На Різдво був дуже поширений звичай ставити “Дідуха”, а на свято святого Василя Великого побутував звичай “водити козу”.
Про такі цікаві факти дізналися члени клубу “Кліо” під час онлайн-лекції “Новорічні свята: погляд крізь роки”. Запрошуємо всіх бажаючих на наші лекції. Слідкуйте за анонсами на сайті бібліотеки.