Творча палітра Миколи Скадовського
Миколу Скадовського називають лицарем пензля та олівця. Саме завдяки його творчості і громадській активності загублена серед степів і озер Білозерка стала культурною Меккою для багатьох діячів культури і мистецтв на початку ХХ століття
Коли старший син родини Лева Балтазаровича Скадовського Микола виявив бажання стати професійним художником, батьки не дуже заперечували. Правда, знайшов Микола себе не відразу. Він поєднував заняття живописом з навчанням на медичному, а згодом на юридичному факультетах Московського університету. Маючи талант і бажання реалізувати себе у творчості, Микола ще під час навчання зробив вибір на користь кар'єри художника, що стало першим етапом творчого процесу. Таке рішення, могло стати підставою для виникнення конфлікту у родині Скадовських. Був знайдений компроміс - схильність меншого брата Георгія до ведення сільського господарства дозволила успішно продовжити сімейну справу. Микола отримав можливість присвятити себе мистецтву. В 1870 р. він вступив до Дюссельдорфської академії мистецтв.
Що вплинуло на вибір Миколи Скадовським кар'єри художника, яким був його шлях до мистецької кар'єри і чи отримав його талант визнання - читайте на проєкті "Остання воля родини Скадовських".
Картини Миколи Скадовського