Головна Новини Презентація літературно-художнього альманаху «Степ»

Презентація літературно-художнього альманаху «Степ»

22.12.2021 10:26

21 грудня, у по-справжньому зимовий день, поціновувачі художнього слова зібралися на презентації нового випуску альманаху «Степ», яка проходила в обласній книгозбірні ім. Олеся Гончара. Це двадцять шостий номер літературно-художнього часопису, в якому представлені різні за жанром та тематикою прозові та поетичні твори, літературознавчі статті, публіцистичні та мистецькі нариси, репортаж та  диспут.

Голова Херсонської обласної організаці Національної спілки письменників України Василь Загороднюк під час свого виступу ознайомив присутніх зі змістом альманаху, зосередив увагу на нових іменах, творчість яких представлена на сторінках часопису, більш детально зупинився на розділі «Степознавство», до якого включені нариси Олега Тимкова, Сергія Плохія та Сергія Піддубного.

На обкладинці альманаху представлено зображення картини «Спрага», автор якої – наш земляк Анатолій Кичинський, знаний український  письменник і художник ХХ – XXI століть, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Під час свого виступу Анатолій Іванович зосередив увагу на проблемі підтримки книговидання на Херсонщині, навівши успішний приклад роботи Вінничини у цьому напрямку. Василь Загороднюк вручив своєму колезі по перу почесну грамоту від Національної спілки письменників України.

Доктор філологічних наук, літературознавець Ярослав Голобородько у своєму виступі висвітлив життєвий та творчий шлях письменника-краянина Арона Копштейна, про якого написав нарис «Аксіологічна GPS Арона Копштейна».

Анатолій Шкарін, письменник-фантаст, автор гостросюжетних романів та містичних триллерів, поділився приємними новинами. Перша з них – на основі його книги «Вурдило» написано сценарій фільму, зйомки якого за підтримки Українського культурного фонду розпочнуться зовсім скоро. А друга новина – вийшов з друку його новий роман «Завтра».  

Поетеса, перекладачка Людмила Крижановська розповіла, як виникла у неї ідея перекладати вірші українською з тувинської та білоруської мов, зачитала уривок з поезії «Діонісійські дифірамби» Фрідріха Ніцше.

Вірші поетів-краян, які увійшли до літературно-художнього альманаху «Степ», продекламували Ірина Перунова та Наталя Спірідонова. Презентація завершилась автограф-сесією, примірники альманаху були подаровані письменникам, шкільним бібліотекарям та освітянам.   

Календар подій

     12
3 4 5 6 789
10111213141516
1718192021 22 23
24252627282930
31