Головна Новини Альона Мовчан: «…Україні завжди буде слава! Зло поляже, бо сила в добрі!.»

Альона Мовчан: «…Україні завжди буде слава! Зло поляже, бо сила в добрі!.»

09.12.2023 16:54

Альона Мовчан - письменниця, культурна менеджерка, організаторка письменницько-музичного фестивалю "Шафа!Фест", музично-поетичного проєкту "Рок!Шафа" та співорганізаторка музичного проєкту "Рок!Комод", керівниця літературно-драматургічної частини в Херсонському обласному академічному музично- драматичному театрі ім. М. Куліша.

Вона – тендітна і ніжна, водночас потужна, сильна і цілеспрямована. Альона Мовчан мріяла стати журналісткою, але не судилося, тому вирішила опановувати економіку в Херсонському аграрно-економічному університеті. На другому курсі мрія стала реальністю. Дівчина влаштувалася на роботу в газету "Херсонський вісник", а далі потрапила на телебачення. Під час навчання в університеті Альона випустила у світ першу збірку "Економіка любові" (2015 рік). Зараз на літературному рахунку – три власні поетичні книжки, підготовка і випуск збірок поезій учасників фестивалів.

Альона Мовчан разом з родиною провела сім місяців в окупації у рідному місті Херсон. Від страшної реальності навколо її рятували маленький син, Добромир, робота і поезія.  Вона підпільно вела сторінки у соціальних мережах та анонімно відповідала за літературну сцену «Мельпомени Таврії 2022», що проходила онлайн. А ще Альона писала вірші, в яких виражала свої почуття та організовувала підпільні заходи для творчої молоді.  

Роман-хроніка "Окупація" — це перша прозова книга Альони Мовчан, яка вийшла за підтримки Українського культурного фонду. Це невигадана автобіографічна оповідь, де все розказане відбувалося насправді, про початок повномасштабного вторгнення, про перші часи окупації, про звільнення рідного міста і про незламність херсонців. 

Про життя в окупації, творчість та великі мрії Альони Мовчан читайте на проєкті «Краєзнавство Таврії».

Календар подій

   1 2 34
56 7 891011
121314151617 18
1920212223 24 25
26 272829