ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Період з 1917 по 1991 рр.

 

 ДОБРИКІН ІЛЛЯ СЕМЕНОВИЧ

 

1925-1994

Ілля Семенович Добрикін народився 20 грудня 1925 року у сім'ї відомого естрадного актора та організатора концертної справи. Після закінчення школи був призваний до лав Радянської Армії. Після демобілізації приїжджає в м. Фрунзе (Киргизька РСР). Саме тут у 1944 році Ілля Семенович Добрикін розпочав свою творчу діяльність — спочатку як актор розмовного жанру естрадно-концертної групи, а потім, після повернення на Україну у 1946 році, як артист цирку. Вже у 1952 році він стає наймолодшим на той час у країні директором пересувного цирку системи "Союздержцирку".У 1960 році Ілля Семенович Добрикін на запрошення Херсонського обласного управління культури приїздить до Херсона, де стає спочатку заступником директора, а з 1961 року — директором Херсонської обласної філармонії, яку очолює понад 25 років — до 1987 року. Саме під його керівництвом за дуже короткий час Херсонська філармонія піднялася до висот провідної концертної організації країни, неодноразово визнавалася кращою серед філармоній України. Це був справжній "золотий час" філармонії, музичного та естрадного мистецтва, гастрольного життя Херсонщини. Херсонська філармонія під головуванням  Іллі Семеновича створила чудовий камерний орекстр «Гілея», вокально-хореографічний ансамбль «Веснянка», виховала багатьох талановитих, знаних в країні митців – Клару Новікову, Валентину Легкоступову тощо. Саме в той час у Херсоні гастролюють видатні виконавці з усього колишнього СРСР та країн зарубіжжя: Іосіф Кобзон, Анатолій Солов’яненко, Анна Герман, Макаревич з «Машиною часу», Едіта П’єха та народний артист СРСР, хореограф Махмуд Есамбаєв.
Вже працюючи директором філармонії й маючи на той час вищу адміністративну освіту (Інститут театрально-концертних директорів у м. Ленінграді), Ілля Семенович Добрикін заочно набуває ще й спеціальності театрознавця, закінчивши Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого.
Під час кількох відповідальних творчих звітів митців та художніх колективів Херсонщини у м. Києві, присвячених знаменним подіям у житті країни, Ілля Семенович був незмінним директором цих концертів.
Нагороджений орденом "Знак Пошани",удостоєний звання "Заслужений працівник культури України", має грамоти Верховної Ради, Міністерства культури України, ряд почесних знаків та ювілейних медалей. Вже після виходу на пенсію Ілля Семенович продовжував активну діяльність у сфері культури, працюючи до останнього року життя відповідальним секретарем обласної організації Фонду культури України.
13 грудня 1994 року Ілля Семенович Добрикін пішов з життя.


Звання "Почесний громадянин м. Херсона" присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 18 грудня 1997 року.

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
1718 19 20212223
242526272829