Головна Новини Історичний фестиваль у Херсоні

Історичний фестиваль у Херсоні

05.10.2021 11:56

Два дні поспіль (2 та 3 жовтня) у Херсоні проходив Історичний фестиваль «LEGIO Historica Херсон», у рамках якого виступали найкращі дослідники та публічні історики міста і всієї України. Говорили про археологію, таємниці архівів, нетривіальні сторони історії і, як ніколи багато, – про місто Херсон і його (анти)героїв.

Замість класичних лекцій-монологів про сиву давнину – можливість розбиратися в сучасній історії й спілкуватися з фахівцями на теми, які цікавлять саме зараз і про які свого часу не йшлося, наприклад, на шкільних уроках історії. У рамках фестивалю проводили майстер-класи, настільні ігри, кінопокази з обговореннями.

Цього року однією з найтоповішою подією фестивалю став майстер-клас Володимира Бірчака «Архіви КҐБ: як знайти репресованих родичів, чи історію для медіаконтенту?».

А четверо завзятих у своїй справі херсонців - співзасновник туристичної агенції, екскурсовод Олексій Білецький, науковець, авторка монографій Тетяна Водотика, депутатка міської ради Оксана Погомій, науковець, голова Херсонської спілки краєзнавців Олексій Макієнко – зійшлися у дискусії «Чи достатньо нам кавунів? Як історія допоможе нам у формуванні іміджу Херсонщини?». У ході спілкування розбирались із тим, які чинники формують імідж нашого міста та області; чи може історія додати барвів у туристичну картину Херсонщини.

Другий день фестивалю відбувався «просто неба» – для всіх бажаючих були організовані різнопланові екскурсії. Так, відвідати приватний Музей тоталітаризму запросив його засновник Віталій Трибушний. Дебютною стала пішохідна екскурсія «Від суми до тюрми: Херсон кримінальний», яку провела Оксана Токовило, учасниця екскурсійного проєкту «Міфи та бувальщина міста "Річкової зірки"» (діє на базі нашої книгозбірні). Лекцію-прогулянку «Він врятував Херсон» (історія Данила Самойловича) провів Єгор Сидорович, співзасновник проєкту «Мандруємо Херсонщиною».

Два насичені дні, проведені з активістами та лекторами Історичного фестивалю «LEGIO Historica Херсон», були змістовними і корисними та зробили важливий внесок у формування світогляду та громадянської позиції херсонців.

До зустрічі на п’ятому фестивалі популярної історії, який неодмінно відбудеться у жовтні 2022 року!

Календар подій

    12 3
4 5 6 7 8910
1112 13 14151617
18192021222324
25262728293031