Головна Новини Клуб «Елінг» і Всесвітній день поезії

Клуб «Елінг» і Всесвітній день поезії

22.03.2021 14:08

Напередодні Всесвітнього дня поезії і в Міжнародний день щастя зібралися учасники та друзі літературного клубу «Елінг». Патріарх клубу – Микола Михайлович Каляка – відкрив весняне засідання і пригадав найяскравіші сторінки діяльності об'єднання за 30 років, розповів про підготовку до друку клубного альманаху «Елінг».

Майже дві години спілкування були насичені поезією, подарунками, спогадами, літературними краєзнавчими новинками.

Наскрізною темою засідання стала творчість української письменниці Ліни Костенко, яка нещодавно відмітила свій 91-й день народження. Так, талановитий чтець Володимир Моргун продекламував вірші Ліни Костенко. Лекторка клубу Валентина Липенко-Вінник розповіла про особисте життя поетеси та його відображення у творчості письменниці-шістдесятниці. Керівник артлабораторії «Українська Хата – талантами багата», голова обласного відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» Олег Олексюк також поділився спогадами про особисту зустріч із Ліною Костенко. А голова ХОО НСПУ Василь Загороднюк презентував книгу «Серце логосу», присвячену 90-річчю Ліни Костенко, в якій вміщено твори-присвяти херсонських авторів. Миколі Каляці було передано авторський примірник даного видання.

Поет Валерій Кулик прочитав декілька нових поезій зі своєї майбутньої збірки «Годинникар і час». А Василь Загороднюк розповів цікаву історію про вірші на піску та Книгу рекордів Гіннеса й продекламував декілька поезій зі збірки «Сиваш». Гості клубу Марина Сакара та Богдан Гапонов, яких радо вітали учасники об'єднання, представили свою творчість.

У цей день були і нагороди, і огляд літературних новинок. Так, приємним сюрпризом для Валентини Липенко-Винник стало вручення диплому за участь в онлайн-конкурсі поезій «Зимові викрутаси», який проводила артлабораторія «Українська Хата – талантами багата».

Завідувачка відділу краєзнавства познайомила з незвичною книгою Марини Рудакової «Я – Кимико Такара» та сучасним періодичним виданням «Дебют-газета», засновником якого є подружжя з Херсона. Олег Олексюк презентував всеукраїнські літературні альманахи «Ковток життя» (м. Біла Церква) та «Я і ти» (м. Хмельницький).

Час промайнув непомітно – тож наступну зустріч запланували провести вже зовсім скоро. Тому слідкуйте за анонсами Гончарівки та приєднуйтесь!

Календар подій

  12345
6 789101112
1314 15 16171819
20212223242526
27282930