Головна Новини Сучасні онлайн-проєкти Херсонської ОУНБ імені Олеся Гончара як інструмент меморіалізації подій російсько-української війни

Сучасні онлайн-проєкти Херсонської ОУНБ імені Олеся Гончара як інструмент меморіалізації подій російсько-української війни

09.11.2023 09:59

8 листопада 2023 року на базі Національної історичної відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека. Люди. Війна. Втрати і звершення» у межах VІІ Краєзнавчих читань пам’яті Петра Тронька. Співорганізаторами заходу виступили: Національна спілка краєзнавців, Центр досліджень історико-культурної спадщини України Інституту історії України НАН України, Кафедра інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв.

Програма конференції передбачала роботу тематичних двох секцій «Бібліотеки і бібліотечна спільнота в умовах російсько-української війни» та «Інновації та традиції у підготовці бібліотечно-інформаційних фахівців», а також круглого столу на тему «Втрати нерухомих пам’яток України під час російсько-української війни 2022-2023 рр.: фіксація та дослідження».

У конференції взяли участь представники державних органів влади, культурно-освітніх закладів, наукових бібліотек національного, державного, регіонального значення, публічних бібліотек, громадських організацій, а також дослідники і краєзнавці-аматори. Серед учасників – завідувач відділу краєзнавства Херсонської ОУНБ імені Олеся Гончара Оксана Токовило. Вона виступила з доповіддю «Онлайн проєкти «Іловайський котел: Херсонщина на чорних сторінках історії», «Херсонщина нескорена» і «АртСпротив» Херсонської ОУНБ імені Олеся Гончара як інструмент меморіалізації подій російсько-української війни».

Спираючись на обговорені питання, а також з урахуванням висловлених пропозицій на конференції оголосили попередній варіант рекомендацій.

Дякуємо організаторам за можливість представити на конференції досвід нашої бібліотеки та долучитись до перегляду виступів з інших регіонів України.

Календар подій

1234 5 67
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031