Головна Новини Слава, гордість, міць країни – Збройні сили України

Слава, гордість, міць країни – Збройні сили України

06.12.2023 15:30

До Дня Збройних сил України, 5 і 6 грудня, співробітники відділу краєзнавства ХОУНБ ім. Олеся Гончара провели два онлайн-заходи «Слава, гордість, міць країни – Збройні сили України» для різних груп користувачів. Так, у перший день учасниками заходу стали 98 заступників директора з виховної роботи, педагогів, здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти міста Херсон. А вже 6 грудня  - учні старших класів Херсонської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 52.

День Збройних сил України – це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Міцні, незламні, загартовані в бою! Це люди, яким ми завдячуємо життям і можливістю щодня прокидатися на рідній землі. Незламні герої, наша могутність та сила, титани – кожне з цих слів про них. Крізь найтемнішу темряву українські воїни несуть за собою на звільнені території світло добра та свободи, світло українського незалежного майбутнього.

Розпочали онлайн-захід з прочитання вірша «Героям», автором якого є журналіст, поет та головний редактор видання Novakahovka.city, претендент на здобуття Шевченківської премії Олександр Гунько:

Над прірвами ночей чи над Савур-горою

Звитяги дух летить – життя єдиний шанс.

Пророків тут нема. Але вже є герої,

Тому ніхто й повік не подолає нас!

Під час онлайн-зустрічі учасники ознайомилися з початком формування національних збройних сил в сучасному розумінні, що припадає на початок ХХ століття.  Пригадали, як у роки Другої світової війни українці намагалися відродити незалежність і організували збройні загони і з'єднання, але всі вони були знищені радянською владою протягом декількох років після закінчення війни, а українці знов вимушені були служити у лавах Радянської армії. Відлуння боротьби минулого відкликається у боротьбі сьогодення. Головнокомандуючий ЗСУ Залужний Валерій Федорович наголошує: «В історії є одна проста істина: якщо певне покоління не розв’язує проблем свого часу, то вони нікуди не зникають, а переходять «у спадок» дітям чи онукам»». Під час зустрічі присутні більш детально дізналися про новітній етап формування ЗСУ та ознайомилися із загальною структурою Збройних сил України.

Гордість переповнювала учасників зустрічі під час перегляду відео маршу до Дня Незалежності України 2021 року на пісню «Зродились ми великої години», колись гімну ОУН та УПА.  ось майже рівно століття по першому звучанні гімну УПА, у ХХІ столітті, під час нової російсько-української війни, у 2018 році модернізований текст став офіційним маршем нової української армії.

Прослухали історії захисників України, що входять до складу 124-тої окремої бригади територіальної оборони – кадрованого формування Сил територіальної оборони України у Херсонській області. Старший бойовий медик Мирослава з позивним «Алергія»; доктор економічних наук, викладач ХДУ та ХДАЕУ Вадим; Роман з позивним «Нептун», що у мирному житті працював у морі – всіх їх об’єднує любов до України і велике бажання прогнати окупанта! Всі вони у складі 124-ї окремої бригади ТРО наближають нашу ПЕРЕМОГУ.

Передивилися відео про 208-му зенітну ракетну бригаду, що структурно належить до Повітряного командування «Південь». На шевроні бійців бригади викарбувано «Небо буде вільним» – це не просто слова, а обітниця, яку бійці виконують кожного дня.

 Як успішно виявляють та знищують «цілі» бійці 140-го окремого розвідувального батальйону – підрозділу військової розвідки Збройних сил України у складі Морської піхоти, що базується у Херсонській області учасники дізналися під час перегляду відеосюжету.

Ознайомилися з рейтингом найсильніших армій світу 2023 року за версією міжнародної компанії «Global Firepower». І хоч Збройні сили України у ньому посіли 15 сходинку, а росія – 2, тим часом українська армія вже другий рік розбиває не лише методологію рейтингу, а й армію, яка, на думку його авторів, є другою у світі.

Збройні сили України. Вони могли б бути героями фільмів, але натомість зайняті справжнім нищенням російської нечисті на українській землі. І на їхню долю випало найважче випробування – війна. Війна з ворогом у рази чисельнішим. Але наші незламні воїни вперто та затято ламають хребет російській армії, крок за кроком звільняють міста та села. Захоплюємося, пишаємося та дякуємо кожному і кожній!

Збройні сили України! Три слова, щоб пам’ятати, що означає сила, міць та незламність. Три слова, щоб відчувати гордість за безстрашне військо, де всі Герої! Три слова, щоб знати: Україна переможе! Слава Україні! Героям Слава!

Календар подій

   1 2 34
56 7 891011
121314151617 18
1920212223 24 25
26 272829