Головна Новини ТікТок у роботі бібліотек: варто чи ні?

ТікТок у роботі бібліотек: варто чи ні?

24.06.2023 15:51

Цю платформу активно використовують молодь, зірки шоу-бізнесу, менеджери магазинів, політики. А як обстоїть справа з буктокерами і бібліотокерами? Під час нашого онлайн-заходу говорили про ТікТок як платформу для промоції читання і залучення користувачів до бібліотек.

Присутні дізнались історію успіху Келсі Боган, працівниці бібліотеки середньої школи Грейт-Веллі в США. У неї вже був успішний акаунт бібліотеки в Instagram, тож вона вирішила спробувати ще й TikTok. Вона створила обліковий запис і зробила перше відео. Наступного ранку один із учнів підійшов до неї у шкільному коридорі. "Пані Боган, ви знамениті на TikTok!" Виявилося, що відео за ніч отримало 300 000 переглядів! Через тиждень його вже переглянули півмільйона користувачів TikTok. З цього моменту у пані Боган з’явився новий канал спілкування з учнями школи ‒ канал, який вони люблять дивитись і який природно присутній у їхньому повсякденному житті. Але тепер канал шкільної бібліотеки Грейт-Веллі має набагато ширше охоплення, оскільки за ним стежать понад 36 000 користувачів TikTok!

Соціальна мережа ТікТок досить популярна у роботі польських бібліотек. Так, Публічна бібліотека в місті Легіоново має власний обліковий запис на TikTok, яким вона, серед іншого, користується для того, щоб інформувати про пропозиції і сервіси бібліотеки винахідливо та весело. Відомі впливові особи (так звані інфлюенсери) з’являються у відео на каналі Публічної бібліотеки Бемово. Ахмед Манс Вечесс, актор і модель чеченського походження, Себастьян Ковальчик, відомий, серед іншого, із телевізійного серіалу TVN "Szpital". Обидва ‒ одні з найпопулярніших тіктокерів у Польщі. Кожен з них має понад 2 мільйони підписників! Хорошим прикладом є Тікток гмінної публічної бібліотеки у Вілкасах, де читачі можуть побачити нещодавно замовлені книжкові новинки ще до того, як вони потраплять на полиці бібліотеки.

А чи популярний ТікТок у роботі українських бібліотек? Хтось робить перші кроки в освоєнні цієї соціальної мережі, а є вже бібліотеки, які мають сотні підписників. Про особистий досвід використання платформи ТікТок розповіли фахівці Рівненської обласної бібліотеки для молоді. Так, завідувачка відділу маркетингу та методичної роботи Валентина Заблоцька  під час свого виступу зробила акцент на молодіжних трендах у ТікТоці, продемонструвала власні відео та поділилася секретами створення цікавих роликів.

Наприкінці онлайн-зустрічі присутні визначили переваги, які TikTok може принести бібліотеці і домовилися зробити перші кроки у соціальній мережі ТікТок.

Календар подій

1234 5 67
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031