CИМВОЛІКА ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКОГО РАЙОНУ

Символіка Верхньорогачицького району була затверджена 24 грудня 2010 року сесією районної ради. 
Автори: Маруневич Денис Олександрович,  Євченко Любов Олексіївна - розробники концепції, Ковальчук Артем Сергіойвич, Шенкевич Сергій Олександрович - художники.


 

Опис герба: Герб Верхньорогачицького району являє собою срібний щит, в центрі якого зображено композицію з трьох елементів. Дані елементи розміщені на біло-блакитному фоні (два кольори умовно розділяють діагональ з правового верхнього кута до лівого нижнього). Білий та блакитний кольори - це основні кольори прапора Херсонської області.
В основі щита: стрічка з написом "1786" - рік заснування Верхнього Рогачика; під стрічкою - колосся пшениці - символ життя, багатства, добробуту та плодючості наших земель; під колоссям пшениці - стрічка з назвою села.
Опис символів:  На щиті зображені елементи:
- в цетральній частині розміщена квітка соняшника, яка є символом землеробів, відродження, процвітання, достатку, тепла і миру;
- в лівому верхньому кутку зображені три зірки жовтого кольору. Селище було засновано на Чумацькому шляху, яким возили сіль з Криму. Тому даний елемент символізує Молочний (Чумацький) шлях;
- в правому верхньому кутку зображено три наконечника зі скіфських стріл, які символізують багату історичну спадщину нашого краю.
В основі щита:
- стрічка з написом "1786" - рік заснування Верхнього Рогачика;
- під стрічкою - колосся пшениці - символ життя, багатства, добробуту та плодючості наших земель;
- під колоссям пшениці - стрічка з назвою селища.


 

Опис прапора: Прапор Верхньорогачицького району являє собою стяг прямокутної форми, що має співвідношення 1:2, складається з чотирьох частин, закріплений з одного боку на древку або шнурі. У верхньому лівому куті відображено малий герб району.
Опис символів: Поєднання блакитного та білого кольорів символізує належність до Херсонської області. Малиновий - уособлює колір козацького стягу.

   

Використані джерела:
Про Герб, Прапор та Гімн Верхньорогачицького району // Рідний край. - 2011. - № 1(1 січ.). - С. 2.

Календар подій

 123456
78910111213
141516 17 181920
21 222324252627
282930