Головна Новини Віктор Лушніков: «Капля камень долбит… И отступать нельзя, я же борец!»

Віктор Лушніков: «Капля камень долбит… И отступать нельзя, я же борец!»

06.09.2021 16:34

5 вересня в рамках Фестивалю сучасного мистецтва ГогольFest відбулась презентація книжки-інтерв’ю «Борцы с юга». Авторка проєкту – Марія Мороз. яка зазначає у передмові, що не може назвати себе авторкою, а скоріше за все уважним слухачем. Вона провела багато інтерв’ю, зустрічей зі спортсменами, які пов’язали своє життя з вільною боротьбою.
Герої книги – майстер спорту, Заслужений тренер України, Почесний громадянин міста Херсон Віктор Федорович Лушніков, його учні і колеги. Віктор Лушніков, простий сільський хлопець, прийшов у спорт у далекому 1955 році за порадою свого сусіда по кімнаті й так в ньому залишився до сьогоднішнього дня. Він пройшов тернистий шлях від учня до тренера, але жодного разу у Віктора Федоровича не промайнула думка залишити спорт або виїхати за кордон, лишивши своїх учнів.

Саме Віктору Федоровичу вдалося зламати усталений вислів «борцы с юга на два круга», коли він далекого 1974 року вперше привів херсонську команду до чемпіонства, вигравши з великою перевагою Спартакіаду школярів України з вільної боротьби. А тренувати чемпіонський склад, тим самим створюючи нову історію розвитку вільної боротьби Херсонщини, почав ще 1965 року: « И вот как попробовал в декабре шестдесят пятого, так до сих пор не могу остановиться!».

Віктор Лушніков ніколи не зраджував своїм принципам і йому вдалося виховати цілу плеяду талановитих борців і тренерів. Сьогодні про херсонську школу боротьби начувані всі прихильники цього виду спорту і в цьому значна заслуга Віктора Федоровича.

Ця книга про херсонську школу боротьби, та вона не тільки про спорт, вона про людей,справжніх та сміливих, про їх почуття, перемоги та поразки, спортивний характер, самовіддачу,  про величезну силу волі.  Вода камінь точить! Так і в щоденній спортивній праці все можливо і все реально ,якщо  є система тренувань,  любов до спорту, відповідальність, що породжує довіру, упевненість в собі, що теж виховується спортом, підтримка сім’ї і «если рядом то дело , которое ты сильно любишь, то не страшно. Я же молодой был и борец!».

Книга з автографом для читачів вже є у нашій бібліотеці – запрошуємо до ознайомлення.

Календар подій

1234567
8 91011121314
1516 17 18192021
222324 25 262728
2930