ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Період з 1917 по 1991 рр.

 

 ЧУПРИНА ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ

[1940] 
мистецтвознавець, народний художник України,
заслужений діяч мистецтв України
 

 

Тополі , мальви , соняхи в цвіту,
Брунатнокрилий півень на паркані ...
Хто сподобав найбільше блекоту,
Той , не інакше , скривиться зарані.
Ти перед ним , одначе , не звітуй,
Пиши , твори в єдинім пожаданні:
Явити крізь будення й суєту
Красу , як росяницю на світанні.
Він красен, цей багатотрудний світ,
Хоч барва домішує не рожева,
І ти до нього йдеш таки на звіт,
В твоїй творбі ознака є суттєва:
Як запашисто розкошує цвіт!
Як міцно закорінені дерева!
 

М.Братан

Чуприна Володимир Григорович народився в с. Хорли Каланчацького району. Навчався в Республіканській художній школі. Закінчив Київський художній інститут. Він доклав чимало зусиль для розвитку художнього життя Херсонщини.
В 1978 році у м. Херсоні за ініціативою В.Г. Чуприни відкрито художній музей, якому згодом присвоєно ім'я О.Шовкуненка.
Як мистецтвознавець, постійно виступає в пресі, випускає каталоги (творів Г. Курнакова, І. Ворони, А. Платонова, К. Московченка, А. Штирмера).
Сьогодні ім'я аквареліста В.Г. Чуприни визнане не тільки в Україні, але й в багатьох країнах світу. Його твори захоплюють новизною бачення того, що відтворює автор, чаруючи трепетом життя. У всі його мотиви нерідко вплітаються твори архітектури: пам'ятки старовини ("Стара фортеця" (1988), "Монастир" (1992), "Стара церква в Криму " (1994)).
Малярство митця несе в собі глибину й естетичне стремління часу. В.Г. Чуприна – один з українських акварелістів, хто застосовує техніку монотипії у великих форматах. Його пейзажі – це замкнені куточки усамітнення, де можна годинами розмірковувати про життя ("Старе дерево" , "Моршин Ліс ", "Озеро в горах "). В пейзажах відтворено природу рідної Херсонщини, Криму, Львівщини, Болгарії, Угорщини, Росії. Його натюрмортам притаманна певна декоративність, в них відтворено квіти і багаті дари Херсонщини.
Творчість Чуприни-художника – вагоме слово в сучасній акварелістиці, це спроба розширити горизонти акварельного мистецтва. Митцю вдалося вийти за межі сталих уявлень про акварель завдяки сміливості пошуку та професіональній майстерності, здобутої роками власної творчої еволюції.
Чуприна Володимир Григорович – член національної Спілки художників України (1987 р.), заслуженний діяч мистецтв України (1990), народний художник України – (1995), лауреат міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості "Золота фортуна" (2001), академік Каліфорнійської академії наук, освіти та мистецтва (2001).
Але, на глибоке переконання майстра, справжнім визнанням для художника є персональні виставки, що відбувалися в Києві, Херсоні, Новій Каховці, Миколаєві, а також у Болгарії, Угорщині, Німеччині, США. Твори митця зберігаються у багатьох музеях та приватних колекціях Європи.
Сьогодні Володимир Григорович Чуприна у розквіті творчих сил, очолює місцеве відділення Національної Спілки Художників України, з 2000 року очолює кафедру образотворчого мистецтва в Херсонському державному університеті, передає свій мистецький досвід майбутнім майстрам пензля. 

* Усі представлені матеріали публікуються за згодою та з дозволу автора.

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
1718 19 20212223
242526272829