Головна Новини Ганна Гороженко: "Життя тут, в Україні. І воно вирує "

Ганна Гороженко: "Життя тут, в Україні. І воно вирує "

02.02.2024 10:23

Ганна Гороженко - талановита письменниця, журналістка, авторка історичних проєктів¸ яка сьогодні святкує свій День народження. Вона народилась 2 лютого 1982 року у Херсоні, пізніше родина переїхала в Київ.

25 років працювала журналісткою-міжнародницею на українському ТБ. За цей час об’їздила більше 40-ка країн світу. Включалась з гарячих точок, протестів, мітингів. За свою професійну діяльність була затримана під час прямого ефіру - на неї навіть завели карну справу.

Перебуваючи у декретній відпустці Ганна Гороженко почала займатися історичними розвідками. Героїнями її авантюрних романів стали шляхетні жінки  минулого, про яких майже нічого невідомо. Перед читачами розкриваються образи: Ізабели Любомирській (Чарторийську)  - у книзі «Воля Ізабелли», Анни Сокольській – у книзі  «Лицарка Корони»; Анни Корецької та Софії Ружинській  - у романі-ділогії «У вогні плавильника. Срібло» і «У вогні плавильника. Золото»;  Анни Дольської -  «Резидентка Її Величності». На творчому рахунку Ганни Гороженко– книга для дітей «Кай, Грей та лісова фея»  та шпигунський, автобіографічний роман «На вістрі».

Любов до України та нестримна енергія письменниці і журналістки втілюється в її авторських проєктах: «Шляхетні історії», «Історія зі смаком», «Ukrainian Brits» (Українські британці).

Під час повномасштабної війни Ганна Гороженко виїхала з донькою до Британії,  де проводила лекції з історії України для англійців, збирала кошти на потреби України. На початку 2024 року вона повернулася в Україну, адже вважає, що незважаючи на повномасштабну війну життя вирує в рідній країні і вона повинна бути разом зі своїми шанувальниками та продовжувати популяризувати українську культуру.

Про журналістську діяльність на вістрі ножа, про написання романів, героїнями яких є шляхетні українські жінки, про авторські проєкти Ганни Гороженко -  читайте на інтернет-проєкті «Краєзнавство Таврії».

Календар подій

   1 2 34
56 7 891011
121314151617 18
1920212223 24 25
26 272829