Головна Новини Мозаїка літературної Херсонщини

Мозаїка літературної Херсонщини

15.09.2021 16:21

14 вересня в Обласній бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулась презентація антології херсонських письменників під промовистою назвою «Мозаїка літературної Херсонщини». Вже стало гарною традицію видавати колективні книги херсонських авторів – це сьома книга на рахунку письменників-краян. Антологічні видання останніх років радують прихильників художнього слова та свідчать про творче розмаїття і розвиток літературного процесу на Херсонщині. До книги «Мозаїка літературної Херсонщини» увійшли роботи з прозового та поетичного доробку 44 майстрів слова Херсонщини. Ідейним натхненником та упорядником антології є голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, інформаційну підтримку надали співробітники відділу краєзнавства бібліотеки.

У книзі розміщені різні за жанром та формою твори: сонети, цифрові вірші, казки, гуморески, есе, оповідання, уривки з романів і повістей, публіцистика, пісні тощо. Так, поет-пісняр Олег Олексюк вирішив опоетизувати арифметику, і йому це вдалося у віршах «36 і 6» та «45». Своєрідною літературною візитівкою Валерій Кулика є сонети, які він залюбки декламував. Про сімейні секрети перекладання сонетів польського письменника Адама Міцкевича розповіла Людмила Степаненко. Майстриня життєвої прози Наталя Чернишенко представила свою нову книгу. Письменник, винахідник Сергій Осипенко розповів кумедні історії з життя головного героя книги «Неймовірні пригоди щасливчика Люка». Анатолій Марущак під час свого виступу наголосив на проблемі підтримки книговидання на Херсонщині.

Родзинкою книги є переклади віршів на інші мови як херсонських поетів, так і українською мовою представлені поезії авторів країн СНД. Людмила Крижановська зробила переклади поезій українською мовою з давньоруської, білоруської, тувинської та таджицької мов. А Тетяна Домбровська виступила дуетом із Василем Загороднюком – вони представили вірші польською та українською мовами.

Окрасою заходу стали пісні на слова херсонських поетів у виконанні народного вокального ансамблю «Береза» Обласного палацу культури (керівник – Валентина Розум).

Календар подій

  12345
6 789101112
1314 15 16171819
20212223242526
27282930