CИМВОЛІКА МІСТА НОВА КАХОВКА

 


 

Опис герба: Герб міста Нова Каховка затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради № 206 від 25 червня 1968 року. Автор герба міста - Равич Юрій Вікторович.
Опис символіки:  Герб міста традиційної форми зі співвідношенням сторін 1,0:1,25. Яскраво-червоне поле з золотим зображенням червоноармійського шолома і клинка у верхній половині щита символізує героїчне минуле місцевості, у якій побудоване місто (бої на Каховському плацдармі). Нижня половина щита темно-блакитного кольору зі світло-сірим силуетом греблі ГЕС символізує річку Дніпро і гідростанцію на ній, будівництва якої пов'язане з заснуванням міста. У нижній частині щита стилізоване золоте зображення зубчатого колеса і грона винограду - символ промисловості, що розвивається, і виноградарства – основ економіки і росту міста. Стилізована хвиля у вигляді двох білих ліній по нижньому зрізу бичків греблі використана як елемент декору. Домінуючі яскраво-червоний і темно-блакитний кольори герба символізують державний прапор УРСР.   

   

 

Опис прапора:  Прапор міста затверджено рішенням Новокаховської міської ради від 12 жовтня 2010 року № 1705 "Про затвердження зображення Прапора міста Нової Каховки, опису Прапора та Положення про Прапор".
Автор прапора міста - Ракіцький Максим Васильович (м. Вижниця, Чернівецька область) - переможець конкурсу на створення проекту зображення прапора міста Нова Каховка. 
Прапор міста Нової Каховки являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. Дві рівновеликі горизонтальні смуги, жовта та блакитна, розділені хвилястою лінією. По центру полотнища розташовано офіційний герб міста.
Опис символіки: Прапор містить у собі два значення: смислове та кольорове. Верхня смуга прапора має жовтий колір. Будучи одним із кольорів державного українського прапора, він символізує собою золоте жито українських ланів. Але основне значення цього кольору на прапорі Нової Каховки полягає в тім, що місто стоїть на Олешківських пісках, які є найбільшим піщаним масивом у Європі. На час будування міста піски створювали непридатну для життя людини пустелю. Завдяки першобудівникам нового міста, води Дніпра перетворили її на зелений оазис. Дякуючи цьому, місто неофіційно отримало друге ім'я "Перлина Таврійського краю".
Нижня блакитна смуга прапора символізує річку Дніпро, силу хвиль якої стримує величне надбання новокаховчан - гідроелектростанція. Це основа заснування міста.
Блакитний колір нижньої частини прапора символізує струмки, які нібито обіймають місто. Свого часу саме вони дали назву селу Ключове, на місці якого у середині двадцятого сторіччя і було побудоване місто Нова Каховка.
Білі промені в нижній частині прапора перераховують одинадцять населених пунктів, які розташовані на території Новокаховської міської ради та символізують собою промені світла, невинності та чистоти помислів жителів. Ці промені омиваються водами річки Дніпра і надають віру в справдження світлих мрій, дарують надію на щасливе майбутнє.

   

 

 

 

Календар подій

 123456
78910111213
141516 17 181920
21 222324252627
282930