Головна Новини Народна артистка Олена Галл-Савальська: «Я не вживаюся в ролі, я від себе іду…»

Народна артистка Олена Галл-Савальська: «Я не вживаюся в ролі, я від себе іду…»

13.01.2024 12:10

Саме сьогодні, 13 січня, святкує своє 65-річчя одна з найяскравіших зірок Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олена Галл-Савальська. Її називають Королевою херсонської сцени. Вона зриває овації, як тільки глядачі чують її ім’я. Вона зачаровує глядачів своєю сильною харизмою, пронизливим поглядом та легкою вдачею. Актрису поважають в колективі та обожнюють глядачі. Яскрава, харизматична, відкрита, щира, улюблениця залу, що вибухає оплесками з кожною її появою на сцені.

У свій час мама акторки – заслужена актриса України Валентина Галл-Савальська, відмовляла доньку від акторської професії. Олена послухала маму та вступила в музичне училище, отримала професію концертмейстера. На посаді концертмейстера вона вірно служила храму Мельпомени протягом 20 років. Аж поки один маленький випадок став для Галл-Савальської доленосним... Театр поїхав на гастролі, а одна з актрис сильно захворіла. Дівчина вправно впоралася із завданням замінтити актрису, тим самим отримавши путівку у велике бурхливе театрально-акторське життя. Сильна, вольова, характерна і  самодостатня народна артистка України Олена Галл-Савальська вже 46 роки працює в театрі. До речі, в історії Херсонського драмтеатру, Олена Галл-Савальська стала першою з жіночого складу акторів хто отримав звання народної артистки України.

Олена Ігорівна вірить у фортуну та має тверде переконання, що сцена не допустить успіху, не відкриє таїнства та не впустить до себе тих людей, які рвуться туди різними брудними шляхами: «Мій девіз у театрі: "нічого не виривати, нічого не просити, усе потрібне прийде". Сцена – це святе місце, вона все порозставляє на свої місця. Вона не допустить нечесні справи».

Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Олена Галл-Савальська разом з чоловіком не залишали рідний Херсон, хоч як небезпечно було проживання народної артистки України в окупованому місті.  Окупацію Галл-Савальська порівнювала з «існуванням. Тому що кожен день в окупації схожий на другий, як день бабака».

Лише після деокупації Херсона, через постійні обстріли, 22 грудня 2022 року родина Галл-Савальських змушена була переїхати до родичів у Кіровоградську область. Але впізнаваність та любов до народної артистки не знає територіальних меж. Найбільшим бажанням народної артистки України є мир. Маємо непохитну віру, що це бажання – єдине на всю Україну – скоро здійсниться і Олена Галл-Савальська надалі буде зачаровувати нас з великої сцени Херсонського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша.

Про секрети підкорення театральної сцени та дебют у кіносвіті, про життя після початку повномасштабної війни та благодійні концерти, про відновлення сил та мрії на майбутнє народної артистки Олени Галл-Савальської - читайте на проєкті "Краєзнавство Таврії". 

Календар подій

   1 2 34
56 7 891011
121314151617 18
1920212223 24 25
26 272829