Головна Новини Письменник і військовик В'ячеслав Савченко: "Не втомлюся повторяти: немає армії без народу, як не буде і народу без армії"

Письменник і військовик В'ячеслав Савченко: "Не втомлюся повторяти: немає армії без народу, як не буде і народу без армії"

18.02.2024 12:02

В’ячеслав Савченко - письменник, блогер і журналіст, воїн-доброволець, який наразі разом з побратимами боронить Україну. Сьогодні йому виповнюється 55 років.

У 2015 році він, генерал-майор запасу СБУ, пішов добровольцем на фронт відстоювати незалежність України. Був рядовим інструктором батальйону "Миколаїв" ("Святий Миколай"). Під час перебування на Сході України В'ячеслав Савченко в польових умовах почав вести власний блог «Хроніки хунти» на сторінці у Facebook. До речі, саме цей блог став переможцем херсонського конкурсу блогерів. Часто В'ячеслава так і називають у Херсоні: генерал-блогер.

Про свої будні в зоні АТО Вячеслав Савченко написав книгу «Морской узел». На сьогоднішній день він- автор трьох романів “Морской узел” (2018), “Морской узел-2. Бремя ангелов” (2020) та “Морской узел-3. Слезы ангелов” (2022). Герої книг - мужні, патріотичні, самовіддані захисники України.  Це трилогія, в якій кожен знайде свого героя, а в герої - знайде самого себе.

Сам автор так розповідає про свої твори: "Ці книги не тільки про війну. Вони про наше життя. Яким воно буде далі, залежить від кожного вже зараз. Ці книги, перш за все, - енергетика, емоції. Емоції майже трьох десятиріч роботи в українській спецслужбі, емоції шляху від солдата до генерала, емоції генерала, який знову, за примхою долі, став солдатом. Емоції східних ротацій у складі батальйону "Святий Миколай", емоції любові до кращої з жінок на землі і щастя народження дітей, - улюблених, обожнюваних мною. Емоції дружби і зради, емоції гріхопадіння і набуття віри. Все це в мені, - весь мікс, вся палітра фарб, якими я намагаюся чесно поділитися з читачами на сторінках своїх книг".

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну В’ячеслав Савченко знову як воїн-доброволець став на захист Батьківщини в армійському підрозділі українських героїв-танкістів (“Галицьких левів”).

Генерал-блогер стисло, інколи просто кількома влучними словами або місткою думкою, на Фейсбук-сторінці повідомляє з фронту про особисто бачене й пережите – під Києвом, у Бучі, Херсоні…І кожну публікацію він завершує словами: «Обійняв. Добра. Іспанець». Оце фірмове письменницьке «обійняв» і традиційне побажання «добра», як і закарбовані в читацькій пам’яті слова «ми – народ України» (з творів митця), вселяють силу й упевненість – наша нація здолає будь-якого ворога!

Про шлях В'ячеслава Савченка від генерала до воїна-добровольця, про позивний «Іспанець» та військові будні, описані у блозі «Хроніки хунти», про прототипів героїв його романів, про незламну віру в перемогу – читайте на проєкті «Краєзнавство Таврії».

Календар подій

12 3 4567
89101112 13 14
15161718192021
22232425262728
2930