Головна Новини Буремний Південь: партизанський рух на Херсонщині

Буремний Південь: партизанський рух на Херсонщині

23.09.2023 10:29

«Спротив: рух сучасного опору на півдні України» – під такою назвою відбулася онлайн-зустріч співробітників відділу краєзнавства ХОУНБ ім. Олеся Гончара та представників КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" і учнів старших класів. Захід був присвячений Дню партизанської слави в Україні, який щорічно святкується 22 вересня. Згадали партизанський рух на Херсонщині часів Другої світової війни і його найвизначніших героїв-підпільників, котрі в суворий воєнний час боролися з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

Провели паралель із сучасним рухом опору на півдні України: пригадали історію подвигу та загибелі оборонців Бузкового парку, що стояли за Херсон до останнього; ознайомилися з найсміливішими підпільними заходами активістів мирного громадянського спротиву «Жовтої стрічки»; дізналися про артспротив  поетів і художників Херсона, серед яких Оксана Оснач, Олексій Тепляков, Альона Мовчан, Устин Данчук.

А ще послухали вірші завжди невтомної та активної Альони Мовчан із її роману-хроніки «Окупація», подивилися сатиричний анімаційний фільм студії «Муха на дрючку» під промовистою назвою «Як зробити запаморочливу кар’єру. Інструкція», зарядилися позитивом «недружніх шаржів» Олександра Теплякова та розглядали «окупаційні» картини войовниці художнього фронту Оксани Оснач.

Кожен напрямок руху спротиву на півдні України збільшує напруження та безлад у рашиському тилу, деморалізує волю окупантів. І хоч зараз Херсон звільнено та не звільнена вся Херсонщина, не звільнений весь південь і схід України. Саме тому партизанський рух продовжує активно діяти на тимчасово окупованих територіях, не даючи вільно дихати окупантам на нашій суверенній землі. Учасники заходу висловили тверде переконання в тому, що невздовзі південь і схід нашої держави буде звільнено від ворога спільними зусиллями воїнів ЗСУ та руху опору, що протистоїть ворогові на тимчасово окупованих територіях. 

     З вірою у ПЕРЕМОГУ!

Календар подій

1234 5 67
89 10 11121314
15161718192021
22232425262728
293031