Тимченко Володимир

ВОЛОДИМИР ТИМЧЕНКО

 

херсонський спортсмен, тренер із самбо й дзюдо, волонтер, громадський діяч

Володимир Тимченко – херсонський спортсмен, тренер із самбо й дзюдо, засновник гpoмaдcької opгaнiзaцiї «Cпopтивний клуб «Штopм» (2013), головний тренер Херсонської області з бойового самбо (2014), голова суддівської колегії Xepcoнcькoї oблacтi з бopoтьби caмбo (2015), волонтер, громадський діяч.

Володимир майже 20 років життя присвятив спорту й отримав звання «Майстер спорту України з бopoтьби сaмбo». Протягом багатьох років займає активну громадську позицію та пpocувaє iдeї здopoвoгo cпocoбу життя, пpoпaгує зaняття cпopтoм для дiтeй тa мoлoдi.

Безкоштовно тренував дітей з малозабезпечених або неповних родин, а також дітей ветеранів АТО/ООС, наголошуючи:  «Для мене це було найменшим, що я міг зробити: виховувати нове покоління таким, яке цінує здоровий спосіб життя і допомагає тим, хто потребує. Я знаю, наскільки важко і складно неповній родині з дітьми: знайти якісний спортивний клуб, де можна займатись за притомною ціною або безкоштовно. Ветерани АТО/ООС – це люди, завдяки яким я і моя родина живі, тож питання безкоштовного тренування їхніх дітей навіть не обговорюється».

Для Володимира Тимченка тренування – це не лише спорт: це формування в учнів світогляду: «Будь-який спорт – навіть коли це не командна гра, – це, перш за все, філософія і вміння бути частиною команди».

За час своєї тренерської кар’єри з 2012 року підготував 54 чемпіона України з змішаних єдиноборств та бойового самбо 2015 – 2021; 7 призерів чемпіонату Європи 2017 – 2020; 2 Чемпіони Європи 2018 – 2019; 1 призера Світу 2022; 1 Чемпіона Світу 2019.

На захисті країни

Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року Володимир Тимченко разом із родиною – дружиною, сином, батьками – зустрів в Херсоні. На той момент Володимир вже очолював спортивну школу й намагався активно допомагати херсонцям. "Переважно це була волонтерська допомога з продуктами й речами першої необхідності. Також потрібно було проконтролювати, хто й де перебуває з вихованців, кому потрібна допомога", - згадує Володимир. 

Представники окупаційної влади запропонували Володимиру Тимченко співпрацю. «Я не потрапляв на підвал, слава Богу. Мені запропонували співпрацю. Звісно, категорично відмовився, хоча ця категоричність доволі відносна: опиратись їм агресивно точно не варто, бо вб’ють. Я сказав ні. Мені дали кілька днів на «подумать». Я зрозумів, що якщо я протягом цього часу не виїду, опинюсь або на підвалі, або на тому світі. Тому зібрав родину, і ми виїхали – родина зараз у безпеці», - розповідав Володимир під час інтерв'ю.

На той час деякі з друзів Володимира вже пішли до лав ЗСУ. Рішення про службу в ЗСУ Володимир Тимченко ухвалив майже одразу – без сумнівів: «Я можу бути там корисним. Я маю хорошу фізичну підготовку. У мене достатньо знань тренерських – вони дуже корисні у війську».

У Збройних силах України Володимир буквально знайшов себе. "Окупація і служба змінили головне, - каже він, – ставлення до життя. На сьогоднішній день Володимир Тимченко є командиром відділення радіотехнічної розвідки, 

У січні 2023 року Володимир Тимченко отримав нагороду про яку мріяв всю свою тренерську кар’єру – звання «Заслужений тренер України». «Дуже приємно, що саме під час служби в ЗСУ я отримую таке звання. Поки я тут, моя справа живе і учні продовжують здобувати нагороди найвищого ґатунку. Ми на правильному шляху»,говорить захисник.

 

Джерела:

1. Вірлич Є.  «Ви навіть не уявляєте, як я люблю свій понівечений Південь». Історія херсонця, який служить в ЗСУ [Електронний ресурс] // Кавун.City. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://grivna.ua/publikatsii/ya-tut-zaradi-svogo-ponivechenogo-hersona-istoriya-vidomogo-hersonskogo-sportsmena-yakiy-sluzhit-v-zsu. – Назва з екрану.

2. Звання «Заслужений тренер України» отримав херсонець, який захищає країну у складі ССО. [Електронний ресурс] // УКРАЇНСЬКИЙ ПІВДЕНЬ. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://pivdenukraine.com.ua/2023/01/20/zvannya-zasluzhenij-trener-ukra%D1%97ni-otrimav-xersonec-yakij-zaxishhaye-kra%D1%97nu-u-skladi-sso/. – Назва з екрану.

3. Спорт має бути масовим і доступним – переконаний Володимир Тимченко [Електронний ресурс] // Відео: YouTube – Електрон. дані. – Режим доступу:

https://khersontv.com/sport-maie-buty-masovym-i-dostupnym-p/. – Назва з екрану.

4. Український військовий із Херсонщини став Заслуженим тренером України [Електронний ресурс] // Вгору. – Електрон. дані. – Режим доступу:

https://vgoru.org/novini/ukrayinskij-vijskovij-iz-hersonshini-stav-zasluzhenim-trenerom-ukrayini. – Назва з екрану.

Календар подій

       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031