Головна Новини Василь Загороднюк: "Допоки жити буду я, в моїй душі живе Жар-птиця"

Василь Загороднюк: "Допоки жити буду я, в моїй душі живе Жар-птиця"

31.12.2023 12:48

Саме сьогодні, 31 грудня, відмічає свій День народження поет, літературознавець, щирий і давній друг бібліотек Василь Степанович Загороднюк. Він народився на Вінничині, а своє життя пов’язав з Херсонщиною.

Шлях до письменництва був доволі цікавий. Після закінчення профтехучилища працював бульдозеристом, бетонником, кранівником. У 1978 році вступив до Київського книготорговельного технікуму. Працював бібліографом, товарознавцем книг, директором бібколектора.

З 1987 року душею і серцем належить  Херсонському державному університету. Спочатку навчався як студент, а вже багато років працює викладачем і виховав не одну плеяду молодих фахівців. Присвятив навчальному закладу книгу під промовистою назвою «Йду до ХДУ».

Його перші вірші були опубліковані на шпальтах районної миронівської газети на Київщині «Червона зірка», а перша поетична збірка «Пам’яттю прийду» вийшла з друку у 1990 р. На сьогоднішній день у творчому доробку збірки поезій для дорослих читачів (деякі вірші покладені на музику), низка книжок для малечі, літературознавчі розвідки. Він не зупиняється і шукає нові образи та рими.

Василь Степанович вміє дивувати і радувати шанувальників своєї творчості. Так, для молодших читачів він написав справжню «Морську абетку», дорослу аудиторію запросив на презентацію своєї поетичної збірки «Молитва плуга» до церкви святої мучениці Олександри, для  любителів гумору і сатири - створив рімейк на знамениту книгу Івана Котляревського «Енеїда» –  поеми «Сміхенея». Підкорив також і зарубіжних читачів поемою «Перемогла любов», яка заснована реальній історії українця Кіндрата, якого під час Другої світової війни відправили на примусові роботи до Німеччини.

Василь  Загороднюк – співредактор книг із серії «Літературні скарби Херсонщини» та альманахів «Степ». натхненник та упорядник антологій творів херсонських авторів «25» (2017), «Степова симфонія» (2019) та «Степовий букет» (2020).

Він вірить у духовне відродження нації і переконаний у тім, що колишні національні відступники і перевертні, які топтали рідні святині й зневажали пам'ять віків, схаменуться і знайдуть у собі сили для оновлення й служіння новій Україні.

Про життєві дороги Василя Загороднюка, його лабіринти творчості, цікаві ідеї і презентації – читайте на проєкті «Краєзнавство Таврії».

Календар подій

   1 2 34
56 7 891011
121314151617 18
1920212223 24 25
26 272829