Головна Новини Воїн світла Олександр Меньшов: «Читайте, міркуйте та мрійте!»

Воїн світла Олександр Меньшов: «Читайте, міркуйте та мрійте!»

06.12.2023 09:36

Олександр Меньшов – письменник, наставник, волонтер, військовослужбовець, який за покликом серця став на захист рідної країни. За фахом він – інженер, його письменницький талант проявився ще в школі. До повномасштабного вторгнення як літератор Олександр Меньшов працював у жанрі детективу, історичної прози та історичної альтернативи. Серед книг у його творчому доробку - «Репринти незакінчених чернеток» про Херсон періоду Другої світової війни, «Верифікація вічності» про альтернативну історію незалежної України, «Формікаріум» про громадянський устрій в людському суспільстві та «Третя терція» про детективну історію випускника юридичного факультету. Також Олександр Меньшов долучався до роботи національної скаутської організації "Пласт", вів історичну колонку на сторінці "Пласт Херсон" у соціальних мережах.

Під час окупації рідного Херсона Олександр не опускав руки: волонтерив, документував події у місті, давав інтерв’ю, розповідав про ситуацію у місті, знімав правдиві фоторепортажі для сайту “Кавун. City”. А свої дописи у Facebook публікував за допомогою домашнього улюбленця – рудого кота-партизана на ім’я Фокс. У  своєму щоденнику «Я, Фокс і окупація», який було надруковано наприкінці листопада 2023 року, Олександр Меньшов розповів про гіркий досвід життя рідного окупованого міста, поділився власними думками, планами і сумнівами.

 Відразу після виїзду з окупованої території Олександр пішов до військомату. А вже у березні 2023 року вступив до лав ЗСУ, щоб наблизити можливість повернутися до рідного міста. Протягом служби продовжував підтримувати зв'язок зі своїми друзями та читачами, публікував нотатки на своїй фейсбук-сторінці.

“Дуже сподіваюсь, що скоро ми звільнимо нашу землю, виженемо ворога з усіх країв. Не буду казати, що важко, а насправді дійсно важко, але терпимо, скажемо так. У нас виходу немає, не ми почали цю війну, цю агресію проти нас. І я б хотів, щоб мої діти жили в мирній і сильній Україні, хай краще ми будемо воювати і зараз вирішимо це питання, ніж вони. Сподіваюсь на нашу перемогу, все в нас вийде”, – про це кореспонденту Української служби інформації сказав Олександр у своєму інтерв’ю.

Останній допис Олександра у Фейсбук датований 13 листопада 2023 року. Це було просто фото з фронту, на якому йому назавжди буде 46 років…

Про творчий шлях письменника-воїна Олександра Меньшова, про його мирний супротив під час російської окупації рідного міста, про його рішучі дії для захисту рідної країни – читайте за посиланням.

Календар подій

   1 2 34
56 7 891011
121314151617 18
1920212223 24 25
26 272829