ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Радянська епоха (1917-1991 роки)

 

 КІДЕР ФЕЛІКС ІХИЛЬОВИЧ

[1938-2003]
художник

Кідер Фелікс Іхільович народився у м. Балашиха Московської області у сім'ї військовослужбовця.
Закінчив Кримське художнє училище ім. М.С. Самокиша, Харківський художньо-промисловий інститут.
Різнобічна обдарованість відзначає творчість художника: він графік, живописець, скульптор, творець сучасного інтер'єру.
У станковій графіці Кідера найбільше приваблюють жанрові сцени. Ліричний ряд творів представляє графічні серії, присвячені херсонській міській тематиці. В багаточисленних офортах художника, роботах, виконаних вугіллям і в техніці пастелі ми зустрічаємо різноманітні картини буденного життя старого і нового міста: "Відлуння старого міста" та офортів "Старий Херсон".
Південний колорит постає в серіях офортів "Базар", "Ранок".
У створенні живописних творів, стосовно кольору та матеріалу, його цікавлять натюрморти, портрети, оголена жіноча натура чи навіть безпредметність.
В мистецтві портрету Ф. Кідер заявив себе майстром, добре обізнаним в досягненнях цього жанру, його доробок як портретиста широкий і багатоплановий. Різні за змістом, характером, інтелектом, темпераментом, всі його портрети об'єднані спільним підходом до створення образу.
Заслуговує на увагу і робота художника в області пластики. У своїх роботах Ф. Кідер часто звертається до Скіфської Баби, використовуючи модульний ряд її пластики. Цей поетичний символ проходить як зв'язок між минулим, теперішнім і майбутнім Придніпров'я. Її присутністю овіяні живописні полотна "Цей простір" (триптих), "Біле місто", "Ангел-охоронець степу", "Перекотиполе" (квадриптих), "Охоронець міста", "Степове каміння" (триптих) та ін. Вони сповнені тривожним роздумом про життя, чуття надії і любові до землі, де живе і творить художник.
Аналізуючи головні напрямки творчості Ф.І. Кідера у всіх видах і жанрах образотворчого мистецтва, можна сказати, що він як художник досяг рівня світової культури.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
181920 21 222324
25262728293031