Головна Новини Тепло і зорі в серці Михайла Олійника

Тепло і зорі в серці Михайла Олійника

15.11.2023 17:12

Уже сорок шоста осінь
все зібрано все в коморі
пророчать мені морози
а в серці тепло і зорі...

Ці рядки належать талановитому поетові, палкому патріотові рідної Херсонщини Михайлові Олійнику, який сьогодні, 15 листопада, святкує свій День народження. За фахом - він інженер-педагог, за покликом серця – поет, а за професією – спортивний тренер, який, до того ж, працює інспектором муніципальної варти в Херсоні.

Михайло Олійник активно займався поетичною діяльністю ще до повномасштабного вторгнення.  Він видав збірку «Алгоритми мого серця», в якій вміщено 107 поезій. Вони про дитинство, життя, кохання, мотивацію. Вірші різного спрямування увйшли до наступної збірки з романтичною назвою "Скрипка душі". Потім він віддав шану спорту, видавши збірку «Залізна лірика». Також була підготовлена до друку збірка «Подорож краплинки», в якій основна тема - кругообіг води в природі -  написана віршами. Але видати перед війною поет не встиг. З 2019 року Михайло Олійник відкрив свою поетичну сторінку “Алгоритми мого серця” і почав викладати там свої поезії. На сьогоднішній день у цій групі більше 2600 прихильників.

Під час повномасштабного вторгнення Михайло Олійник прийняв для себе рішення не виїжджати з рідного міста. Від страшної реальності навколо його рятувала робота, тренування та поезія. Ще перебуваючи в окупації Михайло Олійник вирішив, що зробить збірку про війну, окупацію та перемогу. І він втілив свою мрію - після деокупації Херсона побачила світ його поетична трилогія: "Незламний Херсон", "Цвіт акації в окупації", "Я розкажу вам про Херсон".

"Взагалі я не шукаю теми для поезії, я бачу із дописів людей, які читаю на Фейсбук, телеграм, інших інтернет каналах соцмережах. Мене надихають їхні дописи про рідну Батьківщину, про наш Херсон, про вулиці та інших людей, мотиваційні історії. Це мене надихає. Я навіть в книгах вказую, що цей вірш з'явився завдяки допису такому чи іншому. Я дякую, що такий короткий екскурс, можливо фраза якась з контексту цього допису, спонукала мене мотивувала написати вірш", — говорить Михайло Олійник.

Книги Михайла Олійника замовляють в Україні, і за кордоном. Примірники є в Польщі, Німеччині, Франції, США та Нідерландах. Дві його збірки продали на аукціоні у США за 750 доларів. Вторговані кошти витратили на потреби ЗСУ.

Вірші Михайла Олійника покладені на музику і є відомими серед херсонців: «Я проїду Антонівський міст», «Назад додому», «Воїн», «Нескорені степи», «Осінь в бронежилеті», «Вся посічена кулями». Пісні про незламних херсонців та місто почали з’являтися ще під час окупації. 

Про перші кроки Михайла Олійника на поетичній стежині, про професійне захоплення гірьовим спортом, про жагу до життя і підтримку людей у важкі часи окупації - читай далі у нашому матеріалі.  

08.05.2025
 
Світло пам’яті: Херсонщина під час Другої світової
06.05.2025
 
Без пафосу, без прикрас, без фільтрів
01.05.2025
 
Віктор Гурба: «…Тут моє кохання, тут моє коріння, тут моєї долі вічне джерело»
24.04.2025
 
«…Вигляд мав він мужній, погляд – рішучий, а рукостискання – міцне…»
18.04.2025
 
Олег Фотіаді: гідний син та хоробрий воїн своєї Батьківщини
15.04.2025
 
Збірка «Цвіт акації в окупації» Михайла Олійника
06.04.2025
 
Звільнена, зранена та нескорена Осокорівка (До третьої річниці деокупації населеного пункту Бериславського району)
04.04.2025
 
«Летять птахи мої понад літами…»
01.04.2025
 
Їх звільнили першими… Дякуємо нашим Захисникам! (До третьої річниці деокупації населених пунктів Херсонської області)
29.03.2025
 
«Хто, якщо не я? Ті хлопці, що мають по двоє-троє дітей?..». Історія загиблого захисника Херсонщини Володимира Кремінського

Календар подій

    1 234
5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
262728293031