ВИДАТНІ ПОСТАТІ ХЕРСОНЩИНИ

Давні часи (до 1917 року)

 

 ШОВКУНЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ 

[1884-1974] 
художник

Шовкуненко Олексій Олексійович народився в Херсоні. Після закінчення Одеського художнього училища, Петербурзької Академії мистецтв працював викладачем у Херсонській Пролетарській художній студії (1917-1922 pp.), Одеському політехнікумі образотворчих мистецтв, Київському державному художньому інституті.
Шовкуненко О.О.  один з видатних художників та педагогів України. Реалістичні портрети героїв партизанського руху, передовиків виробництва та діячів культури і мистецтва, а також індустріальні пейзажі принесли йому популярність не тільки в Україні, але й за її межами.
Художник однаково успішно працював в техніці олійного живопису, акварелі, в останні роки – пастелі. Його малюнки невеличкі – не більше альбомного аркуша Тут мудрість і висока простота, підвладні тільки майстрові, який десягиліттями вів задушевну бесіду з природою, осягаючи таємниці й чари її поезії.
Закоханість у навколишній світ, відданість Батьківщині, сприяє його постійному творчому руху вперед. Любов О. Шовкуненка до життя, до різнобарв'я та різномаїття в природі виливається в роботі над квітковими натюрмортами і пейзажами Одеси, Києва, Уфи, Москви, створеними художником в різні роки. Пейзажі О. Шовкуненка полонять не тільки соковитістю темпераментного живопису, могутньою, що переливається через край, бадьорістю духу, а й глибокою людяністю. Він, як правило, не пише краєвидів (виняток становлять деякі індустріальні пейзажі), але в його творах завжди незмінно присутня людина, людина, безмежно закохана в рідну землю. Саме її думки й почуття, її творче ставлення до природи передає художник.
Шовкуненко О.О. до кінця свого життя послідовно утверджував своє активне ставлення до природи. Вона для нього не лише невичерпне джерело естетичної насолоди, а й могутній чинник очищення людського характеру. Ось чому він був завжди вірний своїй любові до пейзажу.
Твори художника зберігаються в музеях Москви, Києва, Харкова, Одеси, Полтави, Херсона.
Митець удостоєний звання Народного художника, Державної премії та високих державний нагород.
Помер О.О.Шовкуненко 12 березня 1974 року в Києві. У 1981 році ім'я художника присвоєно херсонському художньому музею, вулиці в рідному місті та річковому пасажирському судну. 

 

 

 

 

Календар подій

    123
4 5 6 78 9 10
11 121314151617
18192021222324
25262728293031