Головна "Херсонщина: час, події, люди..." Листи з Війни Війна на полотнах херсонських художників

Війна на полотнах херсонських художників

До 65-річчя Великої Перемоги в Херсоні відкрилася художня виставка, на якій представлені роботи Заслуженого художника України Федора Загороднюка, художників Дмитра Катиніна і Георгія Петрова. 

     

 

Віртуальна екскурсія виставкою

Загороднюк Федір Іванович  член Національної спілки художників України, у напрямку свого таланту  портретист. За багаторічну і плідну творчу працю написав понад півтисячі живописних портретів і картин відомих діячів культури, науки, медицини, освіти, Героїв Великої Вітчизняної Війни. Сам Федір Іванович  учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, має багато бойових нагород. У боях був двічі поранений  інвалід II групи, однак і до сьогоднішнього дня мужньо віддає свої сили мистецтву.

Катинін Дмитро Семенович  учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденом Вітчизняної війни. Перші кроки в мистецтві пов'язані з кольоровим офортом на тему громадянської війни. Однак художник не замикається в одній тематиці. Як активному учасникові Вітчизняної війни йому зрозуміла тема боротьби за визволення покаліченою фашистами рідної землі. Ціла серія офортів присвячена цій темі: "Розвідники", "Подвиг", "Солдати"...
Петров Георгій Петрович  все своє життя захоплено звертався до природи  вічної, торжествуючої, прекрасної. Художник працює в техніці олійного та акварельного живопису в жанрі пейзажу і натюрморту. Однак тема Великої Вітчизняної війни не оминула і його полотна: у 1985 році Георгій Петров створює триптих "Пам'ять минулої війни".

   

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930