Головна Новини Засновник Південної брами України. Проєкт "Остання воля родини Скадовських"

Засновник Південної брами України. Проєкт "Остання воля родини Скадовських"

25.04.2023 10:24


Він - нащадок польського шляхетського роду Деленга, який з гідністю продовжив справу свого батька. У 21 рік придбав ділянку землі на пустинному узбережжі Чорного моря та почав власним коштом будувати  порт і пристань. І хоча новий землевласник мав агрономiчну освiту, він не став займатися сільським господарством на солонцюватих землях. Силою його розуму і таланту на порожньому місці за рік постала пристань, за два роки – містечко, за три роки – курорт, за чотири – порт. За десять років тут було створено місто Скадовськ, в якому побудовано інфраструктуру, школи, лікарню та величний храм.
Його надійною підтримкою і справжнім тилом була велика родина - дружина і восьмеро дітей. Діяльність Сергія Балтазаровича і його дружини Марії Олександрівни відбувалася на базі портового міста Скадовськ. Також представники роду були задіяні у військовій службі, брали участь та стали організаторами благодійних закладів в роки Першої світової війни.
На жаль, доля відвела Сергію Скадовському всього 55 років, але як багато він встиг зробити за своє коротке життя!  Сергієм Скадовським рухали насамперед спонукання, яких не побачиш очима. Він уявив собі місто, в якому буде зручно жити людям. Йому вдалося надати звичайному узбережжю економічного, господарського та соціального значення. Адже тут виросли порт і місто, тут минули долі людей, котрі прийшли жити і працювати до нашого краю. І цим засновник міста вкотре підтвердив істину, що не треба дивитися, де людина народилася, серед кого жила, де вчилася і чого досягла. Ні, головне, за якими принципами вирішила вона прожити своє життя.
Про громадську діяльність Сергія Балтазаровича, благодійні справи та нездійснену мрію - читайте на проєкті "Остання воля родини Скадовських",

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930