Остання воля родини Скадовських. Перші представники династії на Півдні України
![](images/pages/krai/news_1/news-ostannya-volya-rodini-skadovskih-xCW.jpg)
Гортаючи старовинні фоліанти, ми звертаємо увагу на неймовірні династії, які чимало зробили для розвитку нашої Херсонщини. Кожна із запропонованих родин залишила помітний відбиток в нашій історії.
«Командувати кожен вміє, однак повинен це робити той, хто сам знає справу» – говорив Георгій Львович Скадовський. Це історія саме про таких керівників, дворянських предводителів, винахідників, науковців, які точно знали свою справу, не боялись ризикувати, експериментувати, сміливо творити і дивитися у майбутнє, не забуваючи останньої волі своїх пращурів. Громадські діячі, благодійники, землевласники, археологи, мікробіологи, гідробіологи, екологи, художники, священники – і це далеко не повний перелік талантів та вподобань представників роду династії Скадовських. Династії, з приходом якої пишеться нова історія господарювання і розвитку Південної України з кінця XVIII століття.
Мандрівник М. Бернов у своїх спогадах зазначав: «Быть в Херсоне и не побывать у Скадовского – все равно, что быть в Риме и не видеть папы»...Запрошуємо вас, любі читачі, прожити найсокровенніші моменти роду, поринувши у прочитання проєкту «Остання воля родини Скадовських».
Сьогодні пропонуємо вам розповіді про перших представників роду Скадовських на Півдні України - Балтазара Балтазаровича Скадовського і його племінника Якова Яковича Скадовського